TARİHÇE

Güneysu Ailesi, 1940'lı yılların Türkiye'sindeki kısıtlı imkanlara rağmen yatırım yapmaktan hiç çekinmedi.

Ülkemizin gıda ve tekstil alanındaki eksiklerini gidermek için ilk adımlarını attı. Böylece "GÜNEYSU TİCARET" ismi ile ticari faaliyete girmiş ve adından kısa zamanda söz ettirmeye başlamıştı.

Konya - Ereğli'de ticaret hayatını sürdüren aile şirketimiz "GÜNEYSU TİCARET", 1972 yılında İstanbul'a gelerek, tekstil piyasasının kalbinin attığı Sultan Hamam'da yeni bir soluk oldu. Sürekli büyümeyi hedefleyerek iş hacmini gün geçtikçe artırdı. 1976'da iş çevrelerinin dürüst, ileri görüşlü ve güvenilir büyüğü, Merhum Veli Güneysu, GÜNEYSU İNŞAAT'ın temellerini attı.

1980'lere gelindiğinde, tüm bilgi ve birikimini, bundan sonra tek faaliyet konusu olacak olan inşaat sektörüne yöneltti. Kurucumuz Merhum Veli Güneysu'nun 1988'deki vefatının ardından onun dürüstlük anlayışının temel prensiplerini daha da yücelterek bugünlere getiren 3.kuşak Güneysular Kadıköy ilçesini seçkin yapılar ile buluşturmaktadır.

İnşaat sektöründe marka olmuş bir kuruluş olan GÜNEYSU İNŞAAT, daha iyi hizmet verebilmek için 2015 yılında GÜNEYSU YATIRIM İNŞAAT A.Ş. adı altında faaliyetlerine devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Dünya inşaat sektörünün yaşadığı teknolojik geliş meleri ülkemize uyarlamak, estetik, konfor ve fonksiyonellik unsurunu güvenli yapılar ile buluşturmak ve yaşam kalitesine farklı bir bakış açısı getirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır.